
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 3.2 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 5 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 12 mA, 15 mA |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$3.65242
Ext.Price$3.65242
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.65242 | $3.65242 |
| 10 | $3.14506 | $31.45060 |
| 25 | $2.93881 | $73.47025 |
| 50 | $2.74609 | $137.30450 |
| 100 | $2.56604 | $256.60400 |
| 300 | $2.49438 | $748.31400 |
| 500 | $2.42471 | $1212.35500 |
| 1000 | $2.36011 | $2360.11000 |
